Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Rejs przerwany, jacht w areszcie

Maciej Miłosz

Pogawędka z kapitanem Romanem Paszkem

Niedawno wrócił pan z Buenos Aires. Jacht, którym miał pan samotnie opłynąć świat, jest aresztowany w Argentynie. Są jakieś szanse na pomyślne rozwiązanie tego problemu?

Staramy się porozumieć z Argentyńczykami – negocjujemy. Firma, która holowała jacht po awarii, zażyczyła sobie astronomicznej kwoty 300 tys. dol., choć wcześniej umawialiśmy się na mniej. Ale jestem dobrej myśli i liczę, że kwestię uda się rozwiązać w ciągu najbliższych tygodni.

W Argentynie na pewno nie mają tak długiej majówki – wielu Polaków w najbliższych dniach zrobi sobie tydzień wolnego. Jaki sposób wypoczynku pan poleca?

Przede wszystkim nad wodą. Jeśli chodzi o Polskę, to gorąco zachęcam do odwiedzenia Zatoki Gdańskiej i Sopotu. Wiele jachtów motorowych i żaglówek będzie już na wodzie. Dodatkowo odwiedzi nas mnóstwo pięknych pań z całej Polski (śmiech). Równie atrakcyjny teren to Wielkie Jeziora Mazurskie. Moje ulubione miejsce to jezioro Roś. Ktoś, kto chce uciec od zgiełku dużych miast, oddalić się od ludzi i po prostu powłóczyć w odosobnieniu, powinien się wybrać właśnie w te okolice.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość