Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Maciej Mazurek, Igor Zalewski

Z życia koalicji

Uf, co za ulga! Politykom za kłamstwa w oświadczeniach majątkowych ma nie grozić żadna kara sroga. Ponieważ dotychczasowe przepisy antykorupcyjne to był jeden wielki pic na wodę fotomontaż, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin postanowił je ulepszyć. Czyli znieść.

Kotyliony – oto główne zajęcie naszej pracowitej głowy państwa, która jednak zamiast głowy używa do tej pracy rąk. Przed 3 maja państwo Komorowscy zajęli się więc wyrobem kotylionów. I od razu gigantyczny sukces! W tym roku udało im się bowiem wyprodukować nie kotylion Monako czy Indonezji, ale nasz, polski. Brawo, jeszcze dwie, trzy kadencje, a opanują i ortografię.

A nie prawda, że tylko kotyliony Bronkowi w głowie. Oto Pą Prezydą przejął się bardzo Euro 2012 i obawia się grożącej nam kompromitacji. Nie, głowy państwa nie zaprzątają takie duperele jak brak autostrad, metra czy – przepraszamy za pardon – obszczane dworce. Głównym zagrożeniem są planowane protesty „Solidarności", taksówkarzy czy innego PiS. Hm, że się władza tak z tym Kaczorem cacka.

A odpowiedzialny za owe autostrady i dworce minister Sławomir Nowak przez długi majowy weekend/tydzień nie próżnował. Otóż człowiek z twarzy podobny do stopy odwrotnie powiesił flagę. I tu musimy kolegów z najbardziej polskiej gazety na świecie zmartwić – nie, nie była to flaga Niemiec ani żaden jakiś tam proporzec Wehrmachtu.

W Nowaku odezwał się gen nacjonalizmu i – wstyd powiedzieć – powiesił flagę Polski. Znaczy się skoro on, to zbezcześcił.

To straszne, ale w Partii Miłości jest frakcja i w dodatku podnosi ona łeb.

To konserwatyści. Jeden z nich, Jacek Żalek, chce, by aptekarze mogli odmówić sprzedaży środków wczesnoporonnych, taki konserwatywny.

I kondomów nie zażywa. To o takich madame Kidawa-Błońska mówi, że przez nich świat nie poszedłby w kidawy. To jest, przepraszamy, do przodu.

Ech, ta „Rzeczpospolita", jak zwykle kiepsko poinformowana. Donosi właśnie, że Polacy nie mogą się przebić w unijnej biurokracji i w Europie stanowisk nie zajmują.

A tymczasem były protegowany prof. Geremka Mikołaj Dowgielewicz został właśnie wicegubernatorem jakiegoś europejskiego banku. Chłopak całe życie wiedział, gdzie leżą konfitury, więc się w końcu dochrapie i wicekrólem zostanie.

Wracając na sekundkę do Bronkoma, to musimy przyznać, że w kotylionie prezentował się bardzo godnie. Prawie tak godnie jak Piotr Kraśko, który przyszedł zadawać mu pytania i przebił głowę państwa, bo nawet krawat miał czerwony. A klęcznik taki sprytny mu zrobili, że wyglądał, jakby siedział.

Skoro o sukcesach władzy przed Euro mowa nie może zabraknąć i Bufetowej. Nasza droga pani prezydent wymyśliła sobie, że skoro zamknięte jest pół Warszawy (u nas, w przeciwieństwie do reszty świata, metra się nie wierci, ale kopie szufelkami od góry), można jeszcze zamknąć i ul. Marszałkowską. Za to w samiutkim środku stolicy stanie największy w Polsce McDonald. Puenta tej historii jest tak oczywista, że aż pisać nam się nie chce.

Z życia opozycji

Z  zamierzchłych, ale nieopisanych w naszej kronice dziejów: PiS i Solidarna Polska chcą się jednoczyć, więc historia prawicy pokazuje – na pewno się nie zjednoczą, ale za to dostarczą wszystkim niezgorszej zabawy. Takiej choćby jak podczas manifestacji w obronie telewizji Trwam, podczas której posłanka Kempa straciła obuwie. I gdzie ona teraz dostanie buty w rozmiarze 52?

Podczas tejże samej manifestacji Zbyszek Ziobro stracił głos, więc ogłoszono, że jest ciaptakiem, a nie liderem. O ile Zbyszek mało mówi na manifestacjach, o tyle – trzeba mu przyznać – bryluje w telewizjach. Odkąd Kaczor go popędził, Ziobro – chociaż narodowy i w ogóle straszny – stał się częstym gościem mainstreamowych mediów, mających nadzieję ukatrupić w końcu Kaczora. To tak zwane wyganianie diabła Belzebubem.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej