Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Czy premier czyta Szekspira?

Łukasz Warzecha

Władza najsprawniejszego pod względem technologii polityki szefa rządu stała się własną karykaturą

Dzisiejszy Donald Tusk jest marną kopią Tuska z pierwszego okresu swoich rządów. Triumfującego lidera, odpornego w sposób niemal nadludzki na wszelkie blamaże i zarzuty, zastąpił wypalony polityk, wygłaszający z sejmowej mównicy groteskowe przemówienia, przeczące najbardziej oczywistym faktom i grożący nawet nie wiadomo komu. Opozycji? Obywatelom nie dość zakochanym w najsłuszniejszej partii?

Wygląda na to, że wygrane wybory w 2011 r. – zwycięstwo naprawdę godne podziwu, wziąwszy pod uwagę pierwsze cztery lata rządów PO – były swego rodzaju łabędzim śpiewem lidera Platformy. Zaraz po nich zaczęło się to, co dziś – po sprawie ustawy refundacyjnej, po ACTA, po rewelacjach związanych z katastrofą smoleńską, po wtopach z drogami, po katastrofie pod Szczekocinami, po komedii wokół Stadionu Narodowego, w trakcie awantury o wiek emerytalny, wreszcie po olbrzymim proteście w sprawie miejsca TV Trwam na cyfrowym multipleksie – jest już dobrze rozwiniętym kryzysem przywództwa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Wojciech Romański

W smoczym kręgu