Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Tajne rozmowy Tuska z Putinem

Marek Pyza

Aby lepiej zrozumieć to, co stało się przed dwoma laty w tragiczny sobotni poranek w Smoleńsku, a zwłaszcza to, jak i dlaczego tak działały Polska oraz Rosja po 10 kwietnia, nieocenione byłoby poznanie przebiegu rozmów najważniejszych ludzi w obu krajach.

16 grudnia ubiegłego roku aplikant radcowski Piotr Grodecki poszedł tym tropem i postanowił dowiedzieć się, jak wyglądały rozmowy Donalda Tuska z Władimirem Putinem. Występując jako zwykły obywatel i powołując się na ustawę o dostępie do informacji publicznej, zwrócił się do szefa polskiego rządu o udostępnienie wykazu wszystkich rozmów telefonicznych obu premierów między 1 października 2009 r. a 12 grudnia 2011 r. wraz z podaniem dat dziennych i godzin połączeń. Poprosił również o kserokopie stenogramów i protokołów tych rozmów, a także ich zapisy dźwiękowe.

To nie pierwszy jego kontakt z KPRM. Wcześniej wnioskował o udostępnienie informacji dotyczącej sposobu zawarcia umowy przekazującej Rosji badanie katastrofy, czyli zastosowanie załącznika 13 do konwencji chicagowskiej zamiast dwustronnego porozumienia z 1993 r.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?