Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

W otchłani

Wiesława Lipińska

Po wydaniu w 1997 r. kultowego dziś krążka „Ladies and Gentleman We Are Floating in Space" Spiritualized trochę istniało, trochę nie istniało, a jeśli istniało, to już bez tej psychodelicznej magii, w której narkotyczne wizjonerstwo zderzało się z rockowym pazurem.

Spiritualized
"Sweet Heart Sweet Light"
Double Six/Isound Labels

„Sweet Heart Sweet Light" jest w tym kontekście powrotem projektu Jasona Pierce'a do dawnej formy. To proste piosenki, zakorzenione w późnych latach 60., ale pielęgnujące też ducha brytyjskiego gitarowego grania lat 90. Czasem mamy tu po prostu uduchowione ballady, częściej jednak tak charakterystyczne dla dawnego stylu utwory pułapki, w których pod zgrzebnymi melodiami kryją się kusząco psychodeliczne otchłanie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej