Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Zazdroszczę Francuzom tej kampanii

Eryk Mistewicz

Przedwyborcze starcie nad Sekwaną oparte jest przede wszystkim na myśleniu, a nie – jak w USA – na wielkich pieniądzach

Zazdroszczę Francuzom przejrzystych reguł. Każdy kandydat ma w wyborach równe szanse. Odkąd wprowadzono w 1990 r. zakaz dokupywania reklam – pieniądze nie decydują.

W dwóch, trzech miejscach dzielnicy władze samorządowe umieszczają ciągi tablic. Na każdej naklejane jest to, co komitet wyborczy przekazuje. Billboardów dodatkowo dokupić nie można.

Zazdroszczę im równych szans. Nawet kandydaci niemający pieniędzy na zorganizowanie meetingu (kandydat Jacques Cheminade swoje najważniejsze spotkanie z Francuzami przeprowadził w formie... wideobloga) są na równi z pozostałymi zapraszani do stacji telewizyjnych, dysponując tam takim samym czasem jak Sarkozy czy Hollande. Takim samym czasem – czasem bezpłatnym – w pasmach wyborczych. Dodatkowych reklam, dodatkowego czasu dokupić nie można.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe