Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cechy Tuskokraju

W wywiadzie braci Karnowskich z prof. Andrzejem Zybertowiczem, podobnie jak z prof. Jadwigą Staniszkis, zdenerwowało mnie obwinianie władzy o typowy bałagan, cwaniactwo, korupcję, kombinowanie i bylejakość.

To mają być rzekomo cechy Tuskokraju. Otóż panowie, społeczeństwa obywatelskiego, szwedzkiej uczciwości czy niemieckiej rzetelności nie wprowadzi żadnym dekretem najmądrzejsza nawet władza, nawet władza PiS-owska. Stare demokracje zachodnie doskonaliły się przez dziesiątki lat i Polska też ma przed sobą długą drogę.

Grzegorz Kudrzycki, Olecko

 

Zasadniczo zgoda. Ale diabeł tkwi w jednym szczególe – czy władza jest dobrym wzorcem? Sprzyja patologiom czy je zwalcza? Ogranicza chaos czy go swoim bałaganiarstwem wzmacnia? Rozmówcy naszego tygodnika oceniają, że sprzyja mu, wzmaga go i wzmacnia. I to jest istotą zarzutu. Inna sprawa, czy naprawdę można Polakom przypisać jakieś szczególnie złe cechy. Nie sądzimy, ale to już temat na inną rozmowę.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO