Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Zagraliśmy z zamkniętymi oczami

Jaromir Kwiatkowski

Z Józefem Skrzekiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, liderem grupy SBB

Pójdźmy tropem waszej historii. W 1971 r., po krótkim okresie spędzonym w Breakoutach, razem z gitarzystą Antymosem Apostolisem i perkusistą Jerzym Piotrowskim, założył pan Silesian Blues Band.

Józef Skrzek: W  grupie Breakout poznałem scenę, kulisy sławy. Postanowiłem, że założę swój zespół. Nie dlatego, żeby się pokazać, lecz żeby mieć swobodę wyboru tego, co chcę grać. Silesian Blues Band grał przez prawie cały  rok 1971 w piwnicach, klubach i zaczynał się już porządnie „kręcić".

I wtedy w jednym z klubów zauważył was charyzmatyczny kontrabasista Helmut Nadolski, który miał grać w nowym zespole Czesława Niemena. Na portalu YouTube jest jeszcze filmik, w którym opowiada, jak namówił Niemena, by wziął „te trzy maluchy", czyli was.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej