Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Hollande zapowiada, ze wszystkie najwazniejsze zmiany przeprowadzi w ciagu 100 dni od objecia wladzy

Bojownik postępu

Marek Magierowski

Lewicowość Francois Hollande’a jest tak bardzo retro, że na nowo stała się modna

Do francuskiej lewicy uśmiechnęło się wreszcie słońce. Po 17 latach rządów gaullistów w Pałacu Elizejskim ponownie zasiądzie przedstawiciel Partii Socjalistycznej. Zwycięstwo Francois Hollande'a rozbudziło na nowo wspomnienia prezydentury Francois Mitterranda, pojawiły się porównania, zazwyczaj patetyczne i ckliwe, pełne nadziei na lepszą przyszłość dla proletariuszy wszystkich krajów.

„Znów lewica. W końcu lewica. Lewica się raduje, pomimo kryzysu" – napisał w komentarzu były redaktor naczelny tygodnika „Le Nouvel Observateur" Laurent Joffrin. „Widzę entuzjazm dawnej paryskiej Komuny, na myśl przychodzą Jaures, Mendes, Mitterrand, obrazy z przeszłości, zdjęcia w sepii, a w tle »Marsylianka« i kilka taktów »Międzynarodówki«. Dzieje się historia, piękna historia ludu Republiki".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO