Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Obiecujące rynki Nowej Europy

Kinga Żelazek

Inwestowanie na rynku rosyjskim czy tureckim może być bardzo zyskowne, ale jednocześnie wiąże się ze sporym ryzykiem

Gospodarki krajów tzw. Nowej Europy, do których zaliczane są m.in. Turcja, Rosja, Czechy, a także Polska, w ostatnich latach szybciej doganiają zachód Europy. Jeszcze kilka lat temu standard życia w Anglii czy Niemczech był dla mieszkańców tych państw nieosiągalnym celem. Teraz to się zmienia. Paradoksalnie pomaga w tym europejski kryzys, który wstrzymał wzrost gospodarczy w krajach rozwiniętych. W 2011 r. zarówno polska, jak i rosyjska gospodarka rosły w tempie 4,3 proc., a turecka 8,5 proc. Jednakże kryzys i na gospodarkach krajów Nowej Europy odcisnął swoje piętno. Rządy tych państw również zaciskają pasa, walczą z wysoką inflacją albo bronią się przed nadejściem spowolnienia gospodarczego. Wielu analityków i ekonomistów wierzy jednak, że po przezwyciężeniu kłopotów to właśnie te gospodarki będą najszybciej rosły na naszym kontynencie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu