Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wielka szansa Peugeota

Robert Przybylski

Nowy mały Peugeot 208 ma przywrócić marce dawną potęgę, która powoli traci rynek: w Europie na koniec pierwszego kwartału jej udział spadł do 6,4 proc., gdy rok wcześniej był o blisko punkt procentowy wyższy.

Korporacja PSA, właściciel marki Peugeot, stracił w 2011 r. 92 mln euro na produkcji samochodów. Stąd wielkie znaczenie modelu 208, który nie tylko będzie konkurował w bardzo ważnym w Europie segmencie B, ale ma także podbić rynki zamorskie. Peugeot planuje, że rocznie będzie sprzedawać ponad pół miliona tych aut. Spodziewa się powtórzenia sukcesu modeli 205 (5,3 mln sprzedanych egzemplarzy) oraz 206 (7,8 mln). Wycofywany z produkcji 207 nie spełnił pokładanych w nim nadziei – sprzedano tylko 2,4 mln. 208 ma wygodnie umieszczone nad kierownicą wskaźniki oraz trzycylindrowe silniki benzynowe, skonstruowane przez inżynierów PSA.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?