Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Nie odrywajmy seksu od miłości

Maja Narbutt

Wywiad z dr. Bogdanem Stelmachem, seksuologiem i terapeutą uzależnienia od seksu

Coraz więcej Polaków hedonistycznie podchodzi do seksu. Staje się on celem samym w sobie. Tak wynika z raportów seksuologów. Czasem komentuje się, że jako społeczeństwo wyzbywamy się pruderii, ośmielamy się urzeczywistniać swoje fantazje.

Mój ogląd tego zjawiska jest specyficzny. Widzę je z perspektywy gabinetu, gdzie wysłuchuję dramatycznych historii ludzi, dla których hedonistyczny seks stał się nałogiem.

I jak to wygląda z tej perspektywy?

Początkowo taki seks daje frajdę i buduje wysokie poczucie własnej wartości. Mężczyzna myśli: jestem lepszy, wspanialszy od was, miałem już 200 kobiet, a wy, nędzne robaki, dwie, góra trzy partnerki w życiu. Kobieta upaja się tym, że może mieć każdego. Ale to nie wystarcza. Bo dlaczego niby ma się poprzestać na 200 partnerach? Im więcej ma się seksu, tym bardziej się go pragnie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe