Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Lit-Euro-Tura

Euro 2012 za pasem, nic więc dziwnego, że futbolowa gorączka ogarnia kibiców na Starym Kontynencie. Nawet pisarze poddają się piłkarskiemu dyktatowi.

 

Dryblując przez granicę. Polsko-ukraińskie Euro 2012
Czarne

Polska i Ukraina wystawiły więc pisarskie drużyny. Czteroosobowe – po jednym autorze z miast, które będą arenami rozgrywek. W ekipie polskiej grają: Marek Bieńczyk, Natasza Goerke, Paweł Huelle i Piotr Siemion; w ukraińskiej występują Jurij Andruchowycz, Natalia Śniadanko, Ołeksandr Uszkałow i Serhij Żadan. Ośmioro autorów i osiem narracji – o piłce, o miastach oraz o państwach, w których Euro się odbędzie. Choć tak naprawdę teksty te traktują o życiu – bo przecież mówiąc o piłce, da się mówić o wszystkim. I to jest największa wartość futbolu – ma w sobie potencjał najlepszych literackich opowieści.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej