Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej ze świadkami koronnymi?

Tomasz Ozdowy

Najpierw do więzienia, a potem do sądu trafił kompletnie sparaliżowany mężczyzna. Jest groźnym, bezwzględnym zbójem.

Hersztem gangu narkotykowego. Skąd to wiadomo? Z zeznań skruszonych gangsterów, którym przyznano status świadków koronnych. To wystarczyło wrocławskiej prokuraturze, by oskarżyć ciężko chorego człowieka o kierowanie grupą przestępczą. Z ustaleń dziennikarzy „Rzeczpospolitej" i Polsatu wynika, że prokuratura nie ma innych dowodów, które mogłyby potwierdzić zeznania gangsterów.

Pytania o świadków koronnych wróciły w związku z kolejnym przełomem w sprawie zabójstwa Marka Papały. Łódzka prokuratura ogłosiła, że generała zabił złodziej samochodów o ps. Patyk. On też był wcześniej koronnym – posłał na ławę oskarżonych w tej sprawie  gangstera Ryszarda Boguckiego i mafijnego bossa Andrzeja Z. ps. Słowik. A skąd prokuratura wie, że to „Patyk" zabił Papałę? Oczywiście z zeznań innego świadka koronnego, który odsiedział kilkuletni wyrok... bo obciążył go właśnie „Patyk".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?