Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Jeśli coś powie, to dotrzyma

Piotr Gursztyn

„U mnie słowo droższe pieniędzy” – mawiał Pawlak. Kaźmirz, nie Waldemar. O to samo chodzi też w polityce

Dziś w sejmowych kuluarach trwa debata: czyje słowo droższe pieniędzy. Donalda czy Jarosława? Donald Tusk powiedział, że już nie chce być więcej premierem ani prezydentem, ani nawet kierownikiem całej Platformy. A Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nie wystartuje więcej w wyborach prezydenckich.

W Platformie są ludzie, którzy rozpowiadają, że ich szef to człowiek wielce rzetelny, że jak coś powie, to tego dotrzyma. Więc za niedługo spakuje manatki i zostawi wszystkie atrakcyjne funkcje tym towarzyszom partyjnym, którzy jeszcze nie byli premierami ani przewodniczącymi Platformy, ale bardzo nimi chcą być. W wygłaszaniu peanów na temat rzetelności Donalda przodują ludzie Grzegorza Schetyny. Chłopcy od Grześka chwytają dziennikarki oraz dziennikarzy i z minami najpoważniejszymi w świecie oznajmiają, że nie wyobrażają sobie, aby człowiek formatu Donalda mógł złamać dane przez siebie słowo.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?