Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Pójdź, dziecię, ja ci doić każę

Rafał A. Ziemkiewicz

Ustrzeż Panie Boże ideę wspólnej Europy od entuzjastów integracji – to z jej przeciwnikami jakoś sobie poradzi

W  Warszawie urządzono doroczną Paradę Schumana. Zawsze oglądam tę imprezę z dużym sentymentem, bo przypomina – może poza kolorem szturmówek – pochody i masówki z czasów mojej wczesnej młodości.

Parada Schumana, urządzana na cześć twórcy idei wspólnej Europy, duchowego ojca Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, przekształconej potem w Europejską Wspólnotę Gospodarczą, a potem w Unię Europejską, jest bowiem typowym świętem odgórnym. Zorganizowaną młodzież z całej Polski sprowadza się autokarami, jest profesjonalna estrada, są baloniki, flagi, transparenty i wszelkie możliwe atrakcje, na czele z Tadeuszem Mazowieckim, z którym można sobie „poszejkhendować" albo strzelić fotkę.

Moją uwagę przykuła jednak inna atrakcja, urządzona przez organizatorów dla uczestników europejskiego święta. Owoż na warszawskim placu Zamkowym ustawiono „europejską krowę" – z plastiku, ale z niezbędnymi gwiazdkami, a jakże – i zachęcano, by ją doić.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe