Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Samobójcze gole prawicy na Euro 2012

Eryk Mistewicz

Protesty, narzekanie, sypanie piasku w tryby narodowej dumy. Prawica obrzydza piłkę nożną, Euro 2012 i… siebie

Czarnowidztwo – tak najłagodniej można  określić wypowiedzi polityków prawicy o  Euro 2012. A więc: na pewno nam się nie uda. Nie uda nam się zbudować wszystkich dróg. Nie uda nam się zmodernizować kolei. Nie uda nam się wyjść z grupy. Nic nam się nie uda – nakręcają się z nieskrywaną radością.

Nie rozumiem tej radości. Radości z tego, że skok cywilizacyjny nam nie wyjdzie. Radości, że nie uda się ich (naszemu) krajowi. Radości, że nie wszystko będzie tak idealnie, jak moglibyśmy sobie wymarzyć (zaplanować). Radości, że ich (nasz) kraj pokaże się poprzez odrapane mosty, niegotowe instalacje, niemówiące w żadnym z globalnych języków ekspedientki, nieprzejezdne drogi, słabą, a być może najsłabszą drużynę tych mistrzostw. Drużynę, której nawet – jak niektórzy z nich przekonują – wstyd kibicować.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej