Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Złote Euro dla Jerzego Buzka

Piotr Gabryel

Były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek otrzymał nagrodę Złote Euro 2010/2011, przyznaną przez jury powołane przez Międzynarodową Grupę Izb Handlowych w Polsce.

Nagroda trafia w ręce osoby, która w poprzednim roku została uznana za najaktywniejszą w promowaniu społecznego i ekonomicznego rozwoju w Polsce i w Unii Europejskiej.

- Nominację do Złotego Euro uzyskało kilku znakomitych kandydatów, a ostatecznie większość głosów została oddana na osobowość, która ma prawdziwą wizję przyszłej Unii Europejskiej - skomentował werdykt jury jego przewodniczący Cristiano Pinzauti (na zdjęciu - z prawej).

- Prof. Buzek zademonstrował, że działa zarówno w najlepszym interesie Polski, jak i Europy- zaznaczył Kenneth Morgan, przewodniczący Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych w Polsce (na zdjęciu - w środku).

A wchodzący w skład jury Piotr Gabryel, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze" dodał, że warto pamiętać, iż nagroda Złote Euro została przyznana w czasie, gdy strefa euro nie przeżywała jeszcze tak dużych kłopotów.

Przyjmując nagrodę Jerzy Buzek zaznaczył, jak wiele Polska zawdzięcza przedsiębiorcom z państw wspólnej Europy; zarówno teraz, jak też w latach 80., gdy pomagali oni Polakom, którzy na dobre rozpoczęli wówczas walkę o odzyskanie wolności.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu