Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Krzysztof Feusette

Palikot mówi o podłości

Krzysztof Feusette

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka, chociaż w tym przypadku należałoby raczej wspomnieć o innym zwierzęciu - tym, którego głowę przyniósł Janusz Palikot na pamiętną konferencję prasową.

A „Super Express" na okładce stawia dramatyczne pytanie: „Za co? Za co? Za co? Nagroda dla Tuska – 25 tys. zł". W środku czytamy: „Zwykłym Polakom Donald Tusk zafundował podwyżkę... wieku emerytalnego. Za to sobie szef rządu przyznał 25 tysięcy złotych premii w 2011 roku! Dowodem jest niedawno opublikowane oświadczenie majątkowe premiera. Nowy prezydent Francji zaledwie kilka dni po objęciu stanowiska zdecydował o obniżeniu swojej pensji i wynagrodzeń ministrów. Tymczasem najważniejsi politycy w Polsce (...) trwonią publiczne pieniądze". Centrum Informacyjne Rządu odpowiada „SE": „Premier dostał premię. Szykujemy dla państwa odpowiedź".

Na miejscu dziennikarzy „Superaka" zapytałbym od razu, ile za tę odpowiedź będzie premii dla piszącego? Ale poważniej – jak można pytać, za co pan premier dostał premię? Nie „za co", a „na co". A choćby i na kanapki do samolotu, którym wraca do domu po czterech dniach ciężkiej pracy w Warszawie. Co tu jest niejasne?

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy