Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Na orbitę prywatnie

Falcon 9 z kapsułą Dragon na pokładzie wystartował w zeszły wtorek rano. Ten udany start rakiety SpaceX otwiera nowy rozdział podboju kosmosu – erę dominacji komercyjnych firm.

– Kamień spadł mi z serca – napisał na Twitterze Elon Musk, miliarder, który stoi za kosmicznym przedsięwzięciem SpaceX. – Ze startem tej rakiety wiążemy tak wielkie nadzieje, że teraz czujemy się, jakbyśmy wygrali Superbowl!

Radość Muska jest w pełni uzasadniona. Start przekładano wielokrotnie. Na powodzeniu misji zależy również NASA, która z prywatnymi firmami wiąże nadzieje na zachowanie przewagi USA w wyścigu w kosmos.

– To wielki dzień dla Ameryki – mówił Charles Bolden, szef amerykańskiej agencji kosmicznej – Wielu myślało, że już po nas, ale teraz mówimy: „Wcale nie odeszliśmy".

—p.k.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej