Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Opuścili banki na rzecz kas kredytowych

Anna Herbich

W Warszawie 24 maja odbyła się konferencja „Bank Transfer Day. Siła mediów społecznościowych w obronie konsumentów".

Główny gość konferencji Kristen Christian zainicjowała jedną z najbardziej spektakularnych akcji w świecie finansów – Bank Transfer Day (Dzień Opuszczania Banków). Stało się to po tym, jak Bank of America wprowadził pięciodolarową opłatę za korzystanie z karty kredytowej.

I choć bank wycofał się z pomysłu pobierania tej opłaty, nie uratowało to BoA i innych wielkich instytucji finansowych przed krytyką ze strony oburzonych klientów. W ramach akcji BTD ponad 650 tys. Amerykanów opuściło bankowe giganty. Wielu z nich przeniosło oszczędności do kas kredytowych, oferujących niższe opłaty i nieco wyższe odsetki od depozytów. Unie kredytowe, czyli odpowiedniki polskich SKOK-ów, istnieją na całym świecie i oferują usługi finansowe swoim członkom współwłaścicielom.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE