Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Zaskoczeni mędrcy radzą

Dorota Gawryluk

Ci sami ludzie, którzy wpędzili Unię Europejską w kłopoty, teraz przekonują, że potrafią ją uratować

Nikomu nie przeszkadza, że jeszcze kilka lat temu te europejskie mózgi nawet się nie zająknęły o nadchodzącym kryzysie. Nie dlatego, że chciały ukryć problem, ale że o nim nie wiedziały. Jak przyznają, zostały zaskoczone. Nie wiedziały, bo słuchają samych siebie.

Słychać to bez przerwy przy okazji ważnych szczytów, gdzie mózgi jedzą i radzą. A potem obwieszczają z minami mędrców, że: „Należy zrobić wszystko, by nie pozwolić Grecji na wyjście z Unii Europejskiej". Albo: „Ważne, by pobudzać wzrost i nie rezygnować z oszczędności". Tylko nikt nie mówi, jak to zrobić. Coraz bardziej widać, że nie ma ani pomysłów, ani wystarczającej determinacji, by walczyć z kryzysem. A co najważniejsze, brakuje też wiedzy. Czy kryzysu w Unii Europejskiej nie można było przewidzieć? Można było i został przewidziany.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej