Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Rozkosze nowelizowania

Rafał A. Ziemkiewicz

Mechanizm „lub czasopisma” wciąż działa w najlepsze. Bo niby dlaczego nie stało się coś takiemu Rywinowi?

Jeśli ktoś miał nadzieję, że wpadką z układem ACTA nasza władza dostała trochę po łapach i przestanie poczynać sobie tak bezczelnie, to się grubo mylił. Przypomnę, że budzącą tyle kontrowersji umowę usiłował wpuścić do prawa unijnego właśnie rząd Donalda Tuska – ten sam, który jednocześnie nam wmawiał, że trzeba to podpisać, bo już cała Europa to zrobiła. Prawda była taka, że wykorzystując uprawnienia tzw. prezydencji, rządzący nami cwaniacy z sobie wiadomych względów podrzucili ACTA poza kolejką w całym pakiecie umów przesyłanych do ratyfikowania unijnej komisji zajmującej się rybołówstwem (A tak! Mówi się przecież „sieć komputerowa", więc pasowało), licząc, że nikt nie zauważy, i gdyby nie internauci, by się to udało.

Ale się nie udało – wyszło, jak wyszło. I co? Nic właśnie, jak mawiał niezapomniany Jerzy Dobrowolski. Nie udało się na arenie międzynarodowej, ale w kraju próbuje władza dalej. W końcu mieli w tym Sejmie i Senacie taką liczbę rozmaitych ustaw i ustawek, że nikt tego nie jest w stanie przeczytać.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?