Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Water Discus Hotel nie bedzie podobny do zadnego obiektu na swiecie

Noc pod falami

Krzysztof Kowalski

Polacy zbudują podwodny hotel w wodach Zatoki Perskiej. Będzie jak akwarium na opak: ludzie w środku, ryby na zewnątrz

Budowa oceanicznego hotelu powinna ruszyć pod koniec 2013 r. Projektanci liczą, że będzie to pierwszy obiekt z całej serii. Goście 21 luksusowych pokoi Water Discus Hotel będą oglądali podwodną florę i faunę z głębokości 10 m. Nie wszystkie pomieszczenia będą jednakowe, oprócz maksymalnie przeszklonych powstaną pokoje z bulajami, czyli małymi okrągłymi okienkami, stwarzającymi klimat batyskafu. Wszyscy goście Water Discus Hotel będą mieli do dyspozycji przez całą dobę podwodne pojazdy umożliwiające głębinowe wycieczki połączone z bezpiecznym obserwowaniem podwodnego życia, włącznie z rekinami.

Ponieważ konstrukcja zostanie ulokowana w pobliżu rafy koralowej, widok z okien będzie wyjątkowo atrakcyjny. Aby jednak rafę było widać ze wszystkich pomieszczeń w równym stopniu, cały obiekt będzie wykonywał w ciągu doby jeden pełny obrót wokół własnej osi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO