Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

„Morning Monika”, czyli horror czysty

Piotr Zaremba

Dlaczego w amerykańskich telewizjach rozmawia się mądrze o polityce, a w polskich – tak głupio?

Po wpadce  Obamy z „polskimi obozami śmierci" jedni się oburzali, inni bagatelizowali. Ja tłumaczyłem, że wątpliwe, aby Obama chciał kogoś obrazić. Ignorancja amerykańskich polityków w sprawach Europy bywała bezbrzeżna.

Gdy się mówi coś takiego, pojawia się inna pokusa: spojrzenia na Amerykanów jak na bandę niedouczonych prostaków. Przypomnę, że w dziedzinie „polskich obozów śmierci" zachodnia Europa ma też zapaskudzoną kartotekę. A co do zestawiania amerykańskiego i polskiego poziomu byłbym ostrożny w ogłaszaniu, kto jest zwycięzcą. Wszystko zależy od pytania: w czym?

Oglądałem ostatnio kilka programów „Morning Joe" w MSNBC, czyli na amerykańskim kanale przypominającym trochę TVN24. Typowe poranne gadające głowy. Prowadzą to: były kongresmen republikański Joe Scarborough i Mika Brzezinski, córka Zbigniewa, więc demokratka. Nachylona w liberalno-lewicowym kierunku telewizja uznała, że ustanowi swoisty parytet, aby zapewnić równowagę w moderowaniu debat.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej