Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Michel, pan z ludu

Paweł Wilkowicz

Platini rządzi futbolem tak, jak w niego grał: od niechcenia. Żaden inny były piłkarz nie wspiął się tak wysoko

Nigdy nie potrafił zdecydować: być królem czy błaznem? Garnitur szefa UEFA go krępuje. Na boisku było podobnie. Grał w opuszczonych getrach, z koszulką wyjętą ze spodenek. A jednak jego futbol to była sama gracja.

– Nawet jego nogi myślały – mawiał Michel Hidalgo, trener, z którym Platini wygrał w 1984 r. mistrzostwa Europy. Niby-kruchy, ale nieuchwytny dla potężniejszych, jako pomocnik zdobywał więcej bramek niż napastnicy, był geniuszem rzutów wolnych.

Francuzi mówią na niego  „Platoche", z pobłażliwością  dla wiecznego chłopca. Nikt się nie spodziewał, że zostanie tak skutecznym szefem UEFA. Wielu brało go za Króla Maciusia. A to najgorszy błąd. Platini dowcipkuje, ale potrafi uderzyć pięścią w stół.

Wróćmy do Gdańska

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej