Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Jedność i podziały Polaków

Zdzisław Krasnodębski

Trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek polski myśliciel zaczął swój esej o polskiej tożsamości tak, jak czeski filozof Jan Patočka – „Czesi są małym narodem w środku Europy”

Spotykając się w ramach takich przedsięwzięć jak kongres „Polska – wielki projekt", które mają być zachętą do szerszej, merytorycznej debaty publicznej i wyjściem poza własne środowisko, nie sposób nie pytać, co jeszcze łączy Polaków, z kim chcemy i możemy rozmawiać i wspólnie działać, a z kim nie jest to możliwe i z jakich powodów?

W Polsce mamy do czynienia z wyjątkowo głębokim i ciągle się pogłębiającym konfliktem, z bardzo fundamentalnym i bardzo emocjonalnym podziałem. W propagandowych wypowiedziach słyszymy często, że ów podział to rezultat działań opozycji i przywiązywania nadmiernej wagi do jednego, godnego pożałowania, ale nie tak znowu istotnego wydarzenia, nad którym już dawno powinniśmy przejść do porządku rzeczy, co miałoby być warunkiem zgody. Słyszymy też, że takie „dzielenie Polaków" to bardzo zły czyn.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy