Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Normalizacja w TVP

Bronisław Wildstein

Wyrzucenie Wandy Zwinogrodzkiej z TVP obrazuje stosunek obecnej władzy do kultury i mediów publicznych

Była szefową Teatru Telewizji od 2006 r. Pod jej kierownictwem scena ta odzyskała prestiż i widownię. Jej autorskim dziełem jest Teatr Faktu, który potrafił ożywić i w dramatycznej formie przybliżyć masowemu widzowi naszą najnowszą historię. W spektaklach jawiła się ona jako wyznaczające nasze losy doświadczenie egzystencjalne. Nie sposób przecenić znaczenia tego podejścia w III RP, która odmawia rozliczenia się ze swoją najnowszą przeszłością.

Teatr Faktu doceniony był na świecie, czego dowodem są liczne nagrody, m.in. Srebrne Medale New York Festivals za „Sprawę Emila B." oraz „Doktor Halinę", a także Złoty Medal tego festiwalu za „Czarnobyl – cztery dni w kwietniu".

Ale teatr współtworzony przez Zwinogrodzką nie był wyłącznie paradokumentem. Pokazują to choćby zbierające nagrody i uznanie przedstawienia w rodzaju „Wyzwolenia" czy „Norymbergi".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO