Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

50 lat francuskiej legendy

Robert Przybylski

Jednym z najsłynniejszych francuskich aut sportowych jest Alpine 110. Te niewielkie samochody zdominowały rajdy na przełomie lat 60. i 70.

Szwed Ove Andersson na Alpine 110 wygrał nawet rajd Monte Carlo w 1971 r. Kolejne modele już nie odniosły takich sukcesów i marka w połowie lat 90. zniknęła z rynku. Od 2008 r. słychać uporczywe pogłoski, że Renault zamierza ją odkupić i stworzy kolejną generację sportowych maszyn.

Możliwe, że zapowiedzią takich działań jest koncepcyjny Alpine Berlinette A110-50, powstały z okazji 50. urodzin marki. Samochód ma stalowe podwozie i karoserię z tkanin węglowych. Większość komponentów, w tym 3,5-litrowy, 400-konny silnik, wzięta została z wyczynowego Renault Megane Trophy, co może ułatwić decyzję o rozpoczęciu małoseryjnej produkcji w obcej fabryce na zlecenie Renault.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy