Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przyznajmy się do obozów

Wiktor Świetlik

Od początku zapowiadano, że mamy do wyboru: albo zbudujemy szybko autostrady kosztem remontu dróg krajowych, albo będziemy mieli świetne drogi krajowe kosztem autostrad.

Udało się spełnić oba priorytety. Jak wynika z audytu firmy Ernst & Young w Podkarpackiem, nie mamy autostrad kosztem tego, że drogi krajowe się sypią.

Panowie Lis, Osiatyński i Maziarski aż podskoczyli z zachwytu nad brytyjskim reportażem, w którym odradzano podróżowanie do Polski, bo to kraj przesiąknięty rasizmem i faszyzmem. Zdecydowanie zabrakło tu głosu naczelnego przeciwnika polskiego rasizmu Jakuba Wojewódzkiego. Tak czy siak, teraz czas na obronę Baracka Obamy i jego sformułowania „polskie obozy śmierci". Można też przyznać, że „polskie obozy śmierci" jednak istniały – więziono w nich w latach 2005–2007 przeciwników politycznych.

No i jest! Zaraz po napisaniu powyższej notki pojawiła się informacja, że w obronie „polskich obozów" stanął Sławomir Sierakowski z „Krytyki Politycznej". Jak się okazuje, „polskie obozy" odnoszą się tylko do położenia geograficznego, a jego krytykowanie to „głos Polski urażonej i niepewnej siebie".

Słowna gafa prezydenta Obamy nie odzwierciedla jego poglądów – stwierdził prezydent Komorowski. A na gafach to on się trochę zna.

W obydwu sprawach zabrakło jakże zawsze cennego głosu posła Jana Tomaszewskiego. Dzięki Bogu.

Na ulice wielu polskich miast już wkrótce ma wyruszyć straż miejska przekształcona w policję municypalną. Będzie ona uzbrojona. Broń przyda się głównie po to, by sprawniej ściągać mandaty za źle zaparkowane samochody i osłaniać podczas akcji fotoradary.

Szykuje się najpoważniejszy konflikt na lewicy, od kiedy Stalin odsunął Trockiego. Piotr Ikonowicz chce ponoć zerwać z Januszem Palikotem, bo nagle odkrył, że to lewicowiec malowany. Facet ma refleks.

Dzięki rządzącej Warszawą Platformie jakiś czas będzie można w stolicy korzystać z darmowych żłobków.

Opłaty co prawda miały być wyższe, ale partia pani prezydent ma tak zdolnych ludzi, że nie potrafili nawet napisać porządnie uchwały. Wypijmy za nieudolność rządzących – tylko ona nas może uratować.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy