Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Brytyjczycy zarabiają mocnymi tekstami

Anna Kilian

Niemal co roku UK Film Council – odpowiednik w Zjednoczonym Królestwie naszego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – z dumą ogłasza, że brytyjscy pisarze są najlepsi na świecie.

"Hotel Marigold"
reż. John Madden
USA 2011

Dowód na to jest niezmiennie ten sam. Adaptacje brytyjskich powieści okupują światowe rankingi popularności i przynoszą mniej więcej 2 mld dol. zysku w ciągu każdego roku. Powstałe filmy są przykładami wspaniałej synergii komercji z dobrym poziomem artystycznym. U podstaw powodzenia zawsze leży dobry, spójny, mocny tekst. A najlepszymi scenarzystami okazują się pisarze – dramaturdzy i prozaicy, jak Tom Stoppard (za samo podretuszowanie scenariusza dostaje milion dolarów honorarium), Ronald Harwood, Ruth Prawer Jhabvala. Nieżyjący już mistrz Harold Pinter czy Larry McMurtry, który z takiego sobie opowiadania Annie Proulx „Tajemnica Brokeback Mountain" wyczarował prawdziwe arcydzieło.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO