Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Na marginesie Euro

Bronisław Wildstein

Nasze poczucie tożsamości ma być sprowadzone wyłącznie do igrzysk oraz zabawy

Wmomencie startu Euro wszyscy zyskali przyzwolenie, by stać się patriotami biało-czerwonymi" – piszą autorzy „Polityki" Mariusz Janicki i Wiesław Władyka, którzy dotąd raczej straszyli, niż upajali się polskim patriotyzmem. Dopowiedzieć można, że widocznie przyzwolenie to otrzymali na niedawnym spotkaniu premiera Tuska z szefami „zaprzyjaźnionych" mediów. Euro ma być przecież „naszym narodowym świętem".

O ile więc obchodzenie narodowych rocznic i świąt wzbudza sporo wątpliwości w salonie III RP – przypomnijmy sobie chociaż 11 listopada – o tyle infantylna celebracja piłkarskich igrzysk ma być naszym patriotycznym obowiązkiem. To wokół nich, pod wodzą premiera i prezydenta, prowadzeni przez medialnych celebrytów, mamy demonstrować narodowo-partyjne uniesienia. Fakt, że ekipa Tuska, a zwłaszcza jej lider, patriotyzm są w stanie przeżywać wyłącznie na poziomie piłki nożnej, przydaje tej marketingowej operacji posmaku autentyczności.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy