Najnowsza interwencja Uważam Rze

Historia

?Zwycieski? remis 0:0 w meczu z ZSRR dal Polakom awans podczas mistrzostw swiata w 1982 r.

Mundial zza krat

Marta Marcinkiewicz

Podczas piłkarskich mistrzostw świata w Hiszpanii internowani przez Jaruzelskiego opozycjoniści śledzili nie tylko mecze, ale także zachowanie polskich kibiców

Jedną z największych represji stanu wojennego było internowanie. W ciągu kilku dni w ośrodkach odosobnienia znalazło się kilka tysięcy opozycjonistów i działaczy związkowych. Początkowo panowały w nich ciężkie warunki zakładów karnych, z czasem – m.in. dzięki wstawiennictwu różnych autorytetów, instytucji (m.in. Kościoła), a przede wszystkim dzięki wizytacji przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża – rozluźniono więzienne rygory.

Cele coraz częściej pozostawały otwarte, internowanym udostępniano świetlice, polepszyły się ogólne warunki bytowe. Internowani próbowali żyć na tyle normalnie, na ile pozwalało na to odosobnienie. Organizowali zajęcia samokształceniowe, wykłady, uczyli się języków obcych, coraz częściej pozwalali sobie na korzystanie z możliwości oglądania telewizji, długo przez nich bojkotowanej na znak protestu przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?