Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dygresja na temat społeczeństwa

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Łukaszem L.U.C Rostkowskim

Zabawa w sobótkę, zwaną też nocą kupały, czy późniejszą o dobę noc świętojańska to gwarancja szczęścia i dostatku na cały rok.

Jeśli siła wianków zadziała na przyszły, 11. rok mojej działalności artystycznej, który mam zamiar świętować zamiast dekady twórczości – nie pogniewam się. Ale w tym dniu chcemy, by dobra wróżba i muzyczne ognie, jakie damy z głośników, zadziałały też szerzej i zostały z ludźmi, nie tylko na rok. Jest na to szansa, bo mamy czas dobrych zmian. Nowe drogi, dworce, zadbane place... to daje dobrą energię.

Na warszawskich wiankach spotkasz się m.in. z Wojciechem Waglewskim i Mateuszem Pospieszalskim. Co zaproponujecie?

Utwór, który jest moją muzyczną dygresją na temat ewolucji społeczeństwa. Odejścia od pierwotnego, scalającego ludzi ogniska w stronę oślepiającego światła reklamy czy nowej technologii. Potem będą na ten temat różne artystyczne wariacje.

23 czerwca to także święto ojców...

Pomyślę tego dnia ciepło o swoim tacie. Jestem mu wdzięczny za wpojenie paru trudnych, ale fundamentalnych zasad, m.in. szacunku do innych, dotrzymywania słowa, punktualności.

Obsługujesz sztandarowe rocznice i ludyczne zabawy, organizujesz happeningi, powszechne objaśnianie historii i obronę polskiego języka... Jesteś artystą od zadań wszelkich?

Naprawdę odnajduję sztukę i szansę na kreatywność niemal we wszystkim. Jeśli coś mnie zainspiruje, mogę nawet zorganizować koncert z dźwięków roślin. Szukam mostów – między ludźmi, miejscami, dziedzinami. Odrzucam tylko to, co szablonowe. Reszta mnie nakręca.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy