Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Przelot turystyczny

Maciej Miłosz

W połowie lipca otwarte zostanie lotnisko w Modlinie, które obsługiwać będzie głównie tanie linie Ryanair i Wizzair oraz samoloty o wielkości Airbusa A320 czy Boeinga 737.

Spod twierdzy odlecieć będzie można m.in. do Barcelony, Madrytu, Londynu, Paryża czy Budapesztu.

Za to już teraz otwarto nową marinę w Kamieniu Pomorskim nad Zalewem Szczecińskim. W nowoczesnym porcie oprócz możliwości cumowania, doładowania akumulatorów czy pobrania wody są nawet pralnia i suszarnia. No i oczywiście kawiarnia. Obiekt jest naprawdę ładny, a kosztował 20 mln zł (prawie połowę dołożyła UE).

Do tego portu kiedyś będzie mógł zawinąć nawet jacht „Gemini 3", którym Roman Paszke próbował pobić rekord samotnej żeglugi dookoła świata. W ubiegłym tygodniu po pięciomiesięcznej batalii sądowej łódź została zwolniona z bezpodstawnego aresztu w Argentynie i ruszyła z powrotem do Europy. Kolejna próba bicia rekordu już za kilka miesięcy.

—stronę opracował Maciej Miłosz

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE