Najnowsza interwencja Uważam Rze

Historia

Bolszewizm, owoc sodomii

Piotr Zychowicz

Mikołaj upadł pierwszy. Do carewicza strzelano cztery razy. Chłopiec jakoś zesztywniał, skostniał – relacjonował jeden z morderców rodziny cesarskiej

17 lipca 1918 r. w piwnicy willi kupca Ignatiewa w Jekaterynburgu – zamienionej przez Czeka na Dom Specjalnego Przeznaczenia – dokonała się najstraszniejsza zbrodnia królobójstwa w historii. Na rozkaz Lenina grupa bolszewickich oprawców zamordowała cesarza Mikołaja II. Wraz z monarchą zginęła jego żona Aleksandra Fiodorowna, carewicz Aleksy, jego cztery siostry, lekarz oraz trzy osoby ze służby.

Trzynaście lat później 5 maja 1931 r. polski konserwatywny publicysta, redaktor naczelny wileńskiego „Słowa" Stanisław Mackiewicz wsiadł do pociągu linii Kazań – Moskwa. Tam w „miękkim wagonie" spotkał byłego czekistę, niejakiego Makkiadana. Podczas rozmowy, która wywiązała się między obydwoma mężczyznami, okazało się, że Makkiadan był jednym z morderców carskiej rodziny. Co więcej, był skory do zwierzeń.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?