Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Puste fotele dla zaproszonych przedstawicieli rzadu w czasie kongresu Ruchu Spolecznego Niepokonani

Na wojnę z Rzecząpospolitą Urzędniczą

Kamila Baranowska, Wojciech Wybranowski

Ruch Niepokonani skupia przedsiębiorców i ma potencjał, by stać się siłą zmieniającą państwo, rozliczającą PO z obietnic. Pod warunkiem, że nie zamieni się w kolejną biznesową kanapę

Czy w milczeniu białych, haniebnych flag zejść z barykady, czy podobnym być do skały, posypując solą ból..." – zaśpiewał przy akompaniamencie fortepianu Grzegorz Markowski, wokalista zespołu Perfect, dla ponad tysiąca przedsiębiorców zebranych pod koniec maja w warszawskiej Sali Kongresowej.

Przyjechali z różnych stron Polski: ze Stalowej Woli, z Poznania, Białegostoku, Bielska-Białej, Wrocławia, Krakowa oraz dziesiątków mniejszych miejscowości. Połączyli ich urzędnicy państwa polskiego. Oczywiście nie wspierając rozwoju ich małych i średnich firm – jak przecież deklarowali w każdej kolejnej kampanii wyborczej politycy każdej partii – ale niszcząc dorobek ich życia.

– Musimy próbować zmienić rzeczywistość. Wypowiedzieć walkę urzędniczemu bezprawiu. Pewnie nie będzie to proste, ale jeśli my nic nie zrobimy, to kto zrobi to za nas? – mówi Leszek Pilarski, prezes toruńskiej firmy Metron.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?