Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Sypiając ze smartfonem

Eryk Mistewicz

Gdy niektóre kobiety, budząc się, szperają w swych smartfonach, inne przytulają się do ukochanego. Które są szczęśliwsze?

Porażający widok kolejowego peronu w świecie szybkich technologii, choć nie w Japonii przecież, lecz w południowej Europie: połowa oczekujących na pociąg zatopiona jest w smartfonach. Czegoś tam szuka. Z kimś rozmawia. Kogoś podgląda. O czymś marzy.

Już dla połowy Francuzów ostatnią rzeczą, którą robią przed zaśnięciem, i pierwszą tuż po przebudzeniu jest sięgnięcie po smartfon. Wpatrują się w niewielki, choć coraz lepszej jakości ekran. Tam jest ich świat.

Tam kierują swój dotyk. Klikają ikonki. Przeciągają aplikacje. Tam jest ich czułość. Z czułością, co chwilę, gładzą ekran.

Tam są wiadomości. Nie potrzebują gazet, telewizji, nie mówiąc o portalach informacyjnych – śmietnikach pełnych szlamu. Dzięki prostym aplikacjom sami dla siebie są wydawcami własnych serwisów, własnych gazet. Definiują, czego od świata potrzebują, jakie wieści są dla nich użyteczne. Z systemu wciskania im informacji przechodzą do pozyskiwania ich świadomie. Wystarczy jeden przycisk na smartfonie i wiedzą już wszystko.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Wojciech Romański

W smoczym kręgu