Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Typowy polski antysemityzm

Wiktor Świetlik

Przemysław Tytoń jest na piłkarskim rynku wart 10 mln euro. Tyle za naszego bramkarza chce zapłacić sam AC Milan. Niestety nie wiadomo, jaką wartość ma genialny Franciszek Smuda.

Ale musi to być wielokrotność Tytonia, bo facet idealnie nadaje się nawet na szefa Banku Światowego – jest wybitnej klasy ekonomistą, potencjalnym noblistą. Z precyzją superkomputera wyliczył, że z większą dozą prawdopodobieństwa zarobi dwa razy, bezpiecznie remisując, niż w trzech razach ryzykując porażkę i walcząc o zwycięstwo.

A jaką wartość mają ministra i jej szef? Dobra narodowe są bezcenne.

Tyle było dni, do utraty sił. W 2009 r. dzielni prokuratorzy stanęli w obronie pana premiera oraz jego kolegów i wyprodukowali akt oskarżenia przeciwko szefostwu CBA. Dwa i pół roku starań, walki, ssania z palców i co?

Znalazło się jakichś paru, najwyraźniej PiS-owskich sędziów, którzy panów prokuratorów wysłali w diabły z ich aktem oskarżenia. Oj panowie sędziowie, sporo, jak widać, jest jeszcze w Polsce do zrobienia.

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy warszawski sąd nie zrozumiał mądrości etapu reprezentowanej przez warszawską prokuraturę, zaognił się konflikt między Jarosławem Gowinem a Waldemarem Pawlakiem w sprawie reformy małych sądów.

Jak tu ich pogodzić panie premierze?

Ano może tak: sądy w powiatach pozostawić, zlikwidować tylko ten, który orzekał w sprawie CBA.

Media, kiedy nie mają o czym pisać, wynajdują rywali Waldemarowi Pawlakowi. Kiedyś już takim jego malowanym konkurentem był Marek Sawicki, który jednak jakoś przekonywał za każdym razem szefa PSL, że to tylko takie żarty i w ten sposób zachował ministerstwo. Teraz nowym kandydatem mediów został mniej znany Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego. Choć to i Hetman, i marszałek, buławy jakoś nie chce i też zaklina się, że nawet nie przeszło mu przez myśl, by walczyć z Pawlakiem.

Kibic jest niestrudzony, jeśli chodzi o wiarę i nadzieję" – stwierdził Rafał Grupiński z PO (we „Wprost"). Ma doświadczenie, bo kibice jego partii muszą być naprawdę pod tym względem niestrudzeni.

Tygodnik „Newsweek" postanowił niedawno wzburzyć genetycznie skażonych antysemityzmem Polaków „obrazoburczą" okładką z Jezusem i Matką Boską z gwiazdami Dawida na piersi. Dowód się udał. Polscy antysemici zareagowali z typową dla siebie nienawiścią – sprzedaż tego numeru okazała się zupełną klapą.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe