Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Tajna wojna polskiego wywiadu

Piotr Zychowicz

We wspaniałych powieściach szpiegowskich „Bogom nocy równi" i „Piąty etap" były agent Dwójki Sergiusz Piasecki opisał wojnę wywiadów, jaka toczyła się na wschodniej granicy II RP.

 

Wywiad i kontrwywiad wojskowy II RP, tom II
Tadeusz Dubicki
red. LTW

Polska sąsiadowała wówczas z totalitarnym molochem, który nie ukrywał, że jego ambicją jest podbój i wchłonięcie naszego kraju. Grunt do tego dzieła miały przygotować sowieckie tajne służby.

Nic więc dziwnego, że przez całe dwudziesto lecie polski kontrwywiad zajmował się głównie zwalczaniem bolszewickiej infiltracji, siatek szpiegowskich i dywersji. Nie oznacza to jednak, że ograniczaliśmy się tylko do defensywy. Mieczysław Starczewski, jeden z autorów II tomu zbioru „Wywiad i kontrwywiad wojskowy II RP", opisuje działania specjalne naszych służb na kierunku wschodnim.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Wojciech Romański

W smoczym kręgu