Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Ukrainka polemizuje ze Stasińskim

Igor Zalewski

Polski cham bez wątpienia istnieje. Nie trzeba być Ukrainką, by się z nim spotkać

Kiedy moja żona była w zaawansowanej ciąży, brzuchaci faceci z wąsami nigdy nie przepuszczali jej w kolejkach, chcąc jak najszybciej odkapslować swoje piwsko. A kiedy za granicą spotyka się gościa w skarpetach założonych do sandałów, dumna koszulka z orłem i napisem „Polska„ jest zbędną podpowiedzią narodowości delikwenta. Zresztą ten akurat nie musi być chamem, może po prostu kocha skarpety.

Nie mam złudzeń, że chamów ci u nas dostatek. Piszący o nich Piotr Stasiński ma zapewne doświadczenie w tej kwestii. Bo też  chamy różne mają oblicza. Nie tak dawno byłem na wczasach w Egipcie, gdzie jedynymi osobami niemówiącymi do innych Polaków „dzień dobry" były panie z grupy tych zaczytujących się w „Wysokich Obcasach". Trudno mi jednak stwierdzić, czy był to przejaw chamstwa, czy jedynie pogardy dla polskich chamów, od których nie można się było uwolnić nawet nad Morzem Czerwonym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy