Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Igor Zalewski, Robert Mazurek

Przebój tygodnia. „Gazeta Polska" ogłosiła dla czytelników konkurs na hasło reklamowe dla samej siebie (mamy nawet pomysł: Polska Gazeta Polska Zawsze Polska!). Najlepsza jest jednak nagroda dla zwycięzcy. Otóż jest nią wizyta redaktora Tomasza Sakiewicza! Toż nawet Lis czegoś takiego nie wymyślił!

Nie bardzo wiemy, co można robić z Sakiewiczem. Kolacja przy świecach? Wspólne spoglądanie w gwiazdy? My byśmy chcieli przebiec się z nim po plaży, trzymając się za ręce. Nawet nam się to śni czasami. Ale żeby nie było, że się faceta czepiamy. Trzeba przyznać, że kiedyś pisał piękne bajki i zdaje się, że nadal jest w tym dobry.

Naczepialiśmy się ostatnio Adama Hofmana, oj, naczepialiśmy. I podobno akurat ostatnio niesłusznie i zbyt surowo, więc grzecznie przepraszamy. Ale swoją drogą musi mieć facet naprawdę liczne grono wielbicieli, skoro o nim tak regularnie nadają. Cóż, wielcy ludzie tak mają, nieprawdaż?

Jarosław Kaczyński wyjawił, że w meczach Euro kibicuje Hiszpanom, ponieważ mają najniższych zawodników, a on sam do wielkoludów nie należy. Już kiedyś Kaczor błysnął sportową erudycją, gdy ktoś mu wytknął, że w NBA kariery by nie zrobił. – Najniższy rozgrywający ma 166 cm wzrostu – wycedził Kaczor zgodnie z prawdą. I miało to  miejsce w czasach, gdy nie można było wspomóc się Google, bo nie istniał. Zresztą pod tym względem świat prezesa chyba się nie zmienił – Google nadal nie ma.

Kaczor bije Zbyszka Ziobrę na wszystkich frontach. Nawet wiedzą sportową, chociaż ten ostatni uprawiał kick-boxing. Otóż lidera Solidarnej Polski (wow, mamy dla siebie sporo uznania, że wciąż pamiętamy tę nazwę) zapytano w radiu, jaki mecz mu się najbardziej podobał na Euro. – Francja – Niemcy – odparł prezesik. Jego odpowiedź to dowód na istnienie rzeczywistości równoległych, bo w naszej takiego meczu nie było.

Wzruszyliśmy się. Oto rozwiązał się Ruch Odbudowy Polski. Partii Jana Olszewskiego, a kiedyś także Jacka Kurskiego (a gdzie on nie był?) nic nie udało się tak jak samorozwiązanie. Teraz członkowie ROP dostali prikaz, żeby przechodzili do PiS.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej