Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

W towarzystwie w obronie swojej wiary

Norbert Suchorzewski

Fronda" postanowiła zadbać o życie towarzyskie osób wierzących. To ważne, bo jeśli zetkniemy się z agresją czy szyderstwem wobec wiary, potrzebna jest szybka, celna, ale kulturalna riposta.

Na przykład na złośliwe, a dla nas bolesne, pytanie przy stole: – Serio chodzisz do kościoła co niedzielę? Po co? Ja też wierzę, ale w Boga, a nie w jakichś tam księży. To przecież tylko ludzie.

Sławomir Zatwardnicki – autor znany m.in. z „Przeglądu Powszechnego", „Przeglądu Katolickigo", portalu Gazetaswiecka.pl i oczywiście „Frondy" – podpowiada, jak grzecznie, ale zdecydowanie bronić swoich przekonań. Jego „Katolicki poradnik towarzyski, czyli jak pojedynkować się z ateistą" to zbiór odpowiedzi na najczęściej padające kłopotliwe pytania dotyczące wiary i Kościoła. Jak można być Bogiem, a zarazem człowiekiem? Dlaczego Kościół „miesza się" do polityki? Jaka była prawdziwa rola świętej inkwizycji?

To tylko kilka z blisko setki poruszonych przez autora kwestii. A że odpowiedzi są celne i pełne gawędziarskich puent, rzecz może się przydać, gdy wiedza teologiczna albo refleks szwankują.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej