Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Alfabet leminga

Robert Mazurek

Jak to się zaczęło? Jakim cudem te małe, sympatyczne ni to chomiki, ni świnki morskie stały się symbolem wielkiej grupy społecznej? Ba, i to grupy rządzącej!

Polsat – obciach.

Psychoterapia – spowiedź. Bywa zastępowana tarotem, wróżką, odczulaniem, lewatywami zdrowotnymi i świecowaniem uszu.

Samsung galaxy – smartfon prawie tak samo fajny jak wymarzony ajfon. Można nim wchodzić na > fejsa oraz robić fotki na wyjazdach integracyjnych.

Smartfon służbowy – liczba darmowych minut jest wprost przekładalna na miejsce w hierarchii społecznej.

Starbucks – centrum życia kulturalnego, intelektualnego i towarzyskiego elity lemingów. Tam spotykają > hipsterów i zastanawiają się, jak takich śmieciarzy wpuszczają do Starbunia.

Sushi – surowe ryby z ryżem, z takim zielonym, strasznie ostrym czymś, maczane w czarnym sosie. Danie odświętne absolutnej elity > młodych, wykształconych z wielkich miast.

TVN24 – biblia dostosowana do poziomu leminga, czyli w obrazkach.

Weekend – długi jest okazją do wyjazdu do Mediolanu (wersja exclusive) lub do teściowej (wersja kryzysowa), krótszy lemingi spędzają w galeriach. Handlowych, rzecz jasna.

Wilanów Miasteczko – Ursynów po awansie i hen daleko za Białołęką w kategorii > osiedli strzeżonych. Ostoja lemingów wpisana do listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Wojna – wywoła ją > Kaczafi i zarysuje toyoty.

Yaris – biedniejszy model > aurisa. Emocje te same.

Konsultacje, inspiracje i współpraca: Łukasz Mężyk (300polityka.pl),
Dariusz Wieromiejczyk.

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe