Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

W walce przeciw potowi o postęp!

Piotr Zaremba

Nawracają nas reklamy, uzdrawia pani Gessler. Tylko dlaczego tak grubiańsko?

Nie kop pana, bo się poci – tymi słowami pani z kolejowego przedziału upomina córeczkę, gdy ta przypuszcza fizyczny atak na współpasażera. To nie jest nawet upomnienie, ma raczej poniżyć zażywnego jegomościa, bo ten nie umie się uporać z własnym potem.

Inni ludzie w przedziale są nie lepsi. – Czy można coś z tym zrobić? – pyta retorycznie kolejna dama z przedziału. – Można – odpowiada mężczyzna, który się nie poci. I dalejże zachwalać środek przeciwko potliwości.

O reklamach można pisać traktaty, o ich narracjach, o tworzonych przez nie wzorcach. W tym przypadku filozofia jest prosta. Aby przymusić pocących się do używania środka, trzeba ich przestraszyć. Kreując sytuację, gdy są dla innych problemem i  boją się tego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?