Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Wyśpiewać emocje

Na brak inwencji nie może narzekać Anna Czartoryska. Młoda aktorka warszawska w 2011 r. na Novej Scenie Teatru Muzycznego Roma potrafiła zaciekawić publiczność swoim monodramem „Morfina".

 

Anna Czartoryska
Morfina
Polskie Radio

Znanymi piosenkami Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jonasza Kofty ilustrowała w nim wspomnienia żony Michaiła Bułhakowa – Jeleny, dotyczące finalnego okresu życia autora „Mistrza i Małgorzaty". W wydanej teraz słuchowiskowej wersji recitalu wątek bułhakowowski uległ minimalizacji. Mimo to piosenki takie jak „Czarne perfumy", „Sen motyla" czy „Odkąd jesteś" się bronią. Bo po prostu są dobre tekstowo i muzycznie, a wykonawczyni umie śpiewać, co dziś wcale nie jest takie częste.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?