Najnowsza interwencja Uważam Rze

Historia

Ślusarz we fraku

Piotr Gursztyn

Jako jedyny przywódca w dziejach ludzkości Nikita Chruszczow był bliski zniszczenia... całej cywilizacji. Kto wie, jak potoczyłaby się jego kariera, gdyby nie zaraza bolszewizmu?

W 1959 r. sowiecki przywódca Nikita Chruszczow rozmawiał z gubernatorem stanu Nowy Jork Nelsonem Rockefellerem. Rozmowa dotyczyła emigrantów z Rosji, którzy przyjeżdżali do Nowego Jorku przed I wojną światową. Nagle Chruszczow stwierdził, że i on mógł być takim emigrantem, bo jako młody robotnik zastanawiał się nad wyjazdem za ocean. Rockefeller odpowiedział komplementem, że w takim przypadku Nikita Siergiejewicz zostałby w Ameryce „szefem któregoś z największych związków zawodowych". Gubernator chyba trafił w sedno. Chruszczow, choć to człowiek z absolutnych nizin społecznych, miał dostateczne zdolności, aby zostać kimś nie tylko w bolszewickim państwie.

To wniosek, który wypływa z książki amerykańskiego historyka Williama Taubmana. Jego monumentalna praca „Chruszczow. Człowiek i epoka" od niedawna jest dostępna także dla polskiego czytelnika.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy