Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Głos jak dobro narodowe

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Krystyną Czubówną

Czy ubezpieczyła już pani swój głos?

Nie, nawet nie wiem, czy ktokolwiek w Polsce mógłby to zrobić. Gdzie indziej, owszem, takie dziwne rzeczy są ubezpieczane.

„Rzeczy"? Pani głos to niemal dobro narodowe.

Tak mówią, ale w przenośni. Oczywiście miłej bardzo mojemu sercu.

Kolejne pokolenia nie wyobrażają sobie filmu przyrodniczego bez pani jako lektora.

Nieskromnie powiem: doświadczam tego. Cały czas jestem aktywna zawodowo, więc z coraz to młodszymi ludźmi przychodzi mi współpracować, a ponieważ jestem przez nich rozpoznawana, gdzieś tam na różnych etapach ich rozwoju i życia musiałam się pojawić.

Jakiś czas temu zgodziła się pani na współprowadzenie jubileuszowego wydania „Panoramy". Bez oporów?

Mam w sobie Dyla Sowizdrzała, więc rzuciłam niezobowiązująco, że mogłabym coś takiego zrobić, i od razu to podchwycono. Nie było jak się wycofać.

Pani rozstanie z telewizją 10 lat temu wywołało sporo kontrowersji. Praca w TVP była życiowym doświadczeniem, przygodą?

Trzymam się słowa „flirt". Ukochałam radio, choć też – jak się okazało – jednostronnie. Wiedząc, jak wygląda współżycie z mediami, nigdy nie rozpalałam w sobie uczucia miłości do telewizji. Media są bezwzględne.

Żądają całkowitego oddania, nie dając nic w zamian.

A sympatia widzów?

To wspaniała „wartość dodana". Niezwykle cenna, gdy jest dobrze, i szczególnie ważna, gdy dzieje się gorzej. W moim przypadku, kiedy przyszedł czas, zdecydowałam się „zejść ze sceny niepokonana". Dziś bardzo rzadko oglądam telewizję, także dlatego, że nie mam telewizora. Za to radia chętnie i stale nasłuchuję.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy