Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Dobrze jest tak, jak jest?

Dorota Gawryluk

Dziś wszystko kręci się wokół Dody i Wojewódzkiego. Nikt przecież nie przebije mądrości idoli popkultury

Tylko to, co powie Doda czy Wojewódzki, może liczyć w Polsce na dogłębne analizy. Wypowiedzi innych albo zostaną wyśmiane, albo przemilczane. Ileż to czasu, uwagi i stron w poważnych tygodnikach poświęcono, by zrozumieć, co miała na myśli słynna piosenkarka, gdy wyraziła jakże błyskotliwą opinię na temat twórców Biblii?

Każde jej słowo analizowano i próbowano zrozumieć, wytłumaczyć idee i ukryte konteksty. Udzielała wywiadów, prężąc się na okładkach opiniotwórczych mediów. Mówiono, że może za ostro, ale jednak próbowała na coś zwrócić uwagę. Na co? Trudno do dzisiaj pojąć.

To samo z Wojewódzkim. Powstały już całe strony wykładów na temat problemu polskiego kołtuństwa. Oczywiście stworzono je w mądrych gazetach, bo Wojewódzki, tłumaczono, może w kontrowersyjny sposób, ale jednak poruszył bardzo ważny temat. I znowu pośród chamskiego bełkotu dostrzeżono istotę jego wypowiedzi. I znowu nie było szkoda czasu na przeanalizowanie kontekstu. Ba, wydobyto na światło dzienne drugie, skrywane dno. By w końcu oznajmić, że nie chodziło mu o to, co sądzili wszyscy, ale o coś zupełnie innego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO