Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Samochód z głową

Robert Przybylski

Wożenie głowy państwa to przede wszystkim prestiż dla producenta aut. We Francji walczą o to Citroe..n, Peugeot i Renault, w Niemczech Audi, BMW i Mercedes.

W USA zaszczytu na przemian dostępują Cadillac i Lincoln. W Japonii honorem jest dla koncernu motoryzacyjnego dostarczać auto dla cesarza. Kilkanaście lat temu z tytułu dostawcy cesarskiego dworu musiał zrezygnować Nissan, bo bankrutował i nie był w stanie przygotowywać ręcznie budowanych, specjalnie wyposażonych i opancerzonych limuzyn. Jego rolę przejęła Toyota. O ile dużych limuzyn nie brakuje w ofercie producentów japońskich, amerykańskich, niemieckich, a nawet koreańskich, o tyle francuskie koncerny po 1945 r. koncentrowały się na małych i średnich modelach. Dlatego de Gaulle jeździł np. citroenami robionymi na miarę przez wyspecjalizowane firmy nadwoziowe.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO